EU_34007-78
New product
Aprilia Scarabeo 500
This product is no longer in stock
Warning: Last items in stock!
Availability date:
By buying this product you can collect up to 2 loyalty points. Your cart will total 2 loyalty points that can be converted into a voucher of 0,20 €.

Aprilia Scarabeo 500
Aprilia Scarabeo 500
Recipient :
* Required fields
or Cancel
| Recomendaciones | No idoneo para niños menores de 3 años debido al riesgo de atragantarse con piezas pequeñas. |
| Escala | 1:18 |
| Presentación | Caja Blister |
Aprilia Scarabeo 500
| Año: | 2004 |
| MOTOR: | ENGINE |
| Tipo de Motor: | 460 cc, Refrigerado por Liquido, monocilindrico, 4 Tiempos |
| Cilindro/Separación: | 92 mm x 69 mm |
| Compresión: | 10.5:1 |
| Válvulas: | SOHC, 4 Válvulas por cilindro |
| Encendido: | Electronic |
| TRANSMISION: | TRANSMISSION |
| Embrague: | Automatic centrifugal |
| Caja de Cambios: | Automatic with continuous variator |
| Transmisión trasera: | Belt |
| Sistema de comienzo: | Electronic |
| CHASSIS: | CHASSIS |
| Marco: | High-tensile double-cradle tubular lattice with high flexional and torsional rigidity |
| Suspension delantera: | Hydraulic fork, sleeve diameter 40 mm, 100 mm travel |
| Suspension trasera: | Engine functions as swinging fork swingarm, linked to the frame by dual connecting rods and two radial silent blocks. Two double-action gas shock absorbers with preload adjustment, 110 mm travel |
| RUEDAS Y NEUMATICOS: | WHEELS |
| Neumático delantero: | 110/80-16 |
| Neumático Trasero: | 140/70-17 |
| Frenos Delanteros: | Doble disco de 260 mm con 2-Pistones Calipers |
| Frenos Traseros: | Monodisco de 220 mm con 2-Pistones Calipers |
| DIMENSIONES: | DIMENSIONS |
| Largo Total: | 2310 mm (90.9 inches) |
| Ancho Total: | 1450 mm (57.1 inches) |
| Alto Total: | 785 mm (30.9 inches) |
| Distancia entre ejes: | 1605 mm (63.2 inches) |
| Estanque - reserva: | 17 l (4.5 gallon US) |






























